Шукати в цьому блозі
пʼятниця, 9 квітня 2021 р.
150 років від дня публікації "Аліса в Задзеркаллі" Льюїса Керрола (1871)
КНИГА – ЮВІЛЯР 2021.
Бесіда – репрезентація для учнів 4-6 класів.
Льюїс Керрол — англійський письменник, математик, філософ, логік, фотограф.
Найвідоміші літературні твори Керролла: «Пригоди Аліси у Дивокраї» і продовження «Аліса в задзеркаллі», а також поеми «Полювання на Снарка» і «Бурмоковт». Легкість у грі слів, логіці й фантазії задовольняють широку читацьку аудиторію, починаючи від дітей, закінчуючи літературною елітою. Разом з тим, його твори глибоко пов'язалися з сучасною культурою: вони прямо вплинули на творчість багатьох
митців — утворилися спільноти, присвячені отриманню естетичного задоволення, сприянню поширення творів і дослідженню життя автора в багатьох країнах світу, зокрема в Північній Америці, Японії, Великій Британії та Новій Зеландії.
“Аліса в країні чудес” історія створення
Книга Льюїса Керролла «Аліса в Країні Див» виникла під впливом реальних подій та реальних людей. До задуму написати «Алісу в Країні Див» автора підштовхнув випадок на прогулянці. 4 липня 1862 р. професор Доджсон вирушив кататися човном у товаристві дочок декана свого коледжу. Серед трьох дівчат була десятирічна Аліса. Вона звернулася до професора з проханням розповісти казку. І Доджсон тут-таки вигадав історію про те, як сама Аліса нібито потрапила до підземної країни, де з нею трапилося чимало незвичайного. Повернувшись додому, Доджсон занотував у блокноті основний сюжет казки. А вже за три роки видав її під назвою «Аліса в Країні Див», підписавши псевдонімом Льюїс Керролл. Перша рукописна книжка, подарована Кєрроллом Алісі Ліддел мала назву «Пригоди Аліси під землею». Автор наклеїв на обкладинку світлину семирічної Аліси Лідделл, підкреслиючи вік своєї літературної героїні. У казці Алісі 7 років.
Через 6 років Керролл написав продовження пригод головної героїні цього твору – «Аліса в Задзеркаллі», де юна героїня перетворилася на справжню королеву. Себе письменник зобразив у вигляді Білого Лицаря, який розповідає Алісі про неймовірні винаходи. А на прощання просить озирнутися й помахати йому рукою…
Джерело: https://dovidka.biz.ua/alisa-v-krayini-chudes-istoriya-napisannya
«Аліса в задзеркаллі»
Знаменита казкова історія англійського письменника й математика Льюїса Керолла про пригоди дівчинки Аліси в чарівній країні Задзеркалля.
Дія казки розгортається в другій половині XIX століття, спочатку – в Англії, а потім – в казковій країні Задзеркалля.
Головні герої
• Аліса – розумна, допитлива, весела дівчинка, яка дуже любить захоплюючі пригоди.
• Чорна Королева – дивна, шкідлива, безглузда правителька.
• Біла Королева – по-своєму добра і турботлива, але також шкідлива.
• Круть і Верть – веселі, милі браття, які ніяк не можу знайти спільну мову.
• Кітті – маленьке чорне кошеня Аліси.
Цього разу Аліса, пішовши за своїм пустотливим чорним кошеням Кітті, опинилась у казковому світі Задзеркалля. Пройшовши крізь дзеркало, дівчинка потрапила в кімнату, яка була точним відображенням її власної кімнати. Ось тільки тут було все живе: настінні годинники широко посміхалися, картини жваво обговорювали щось цікаве, а шахові фігурки мирно розмовляли.
Як відомо, Аліса була дуже допитливою дівчинкою, якій хотілося все самостійно обстежити. Розговорившись з квітами, Аліса дізналася, що в Задзеркаллі потрібно робити все навпаки.
Автор занурює читача в дивовижний світ, де не діють звичні закони і правила. Головну героїню це не злякало – вона просто сприймала все, як належне, і в підсумку стала королевою.
Твір вчить швидко пристосовуватися до навколишнього світу, завжди рухатися вперед, до всього ставиться з гумором.
Людський розум – унікальний, і не потрібно обмежувати його рамками і стереотипами.
Авторські афоризми
• «… Яка різниця, що питати, якщо питати нікого? ..»
• «… Сама собі Аліса давала іноді непогані поради. Шкода, що не завжди до них прислухалася … »
• «… Я це знаю точно, тільки неточно знаю, звідки це знаю …»
• «… Королеви в угоди не вступають»
В 2021 році виповнюється 150 років з дня виходу книги.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар