Шукати в цьому блозі

вівторок, 1 квітня 2014 р.

Магічний світ писанки

Майстер-клас з писанкарства в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей провела Козак Л.І -керівник гуртка "Дизайн-флористики" Копичинецького філіалу Гусятинського ЦДТ.      "Писанка - абсолютно унікальний витвір народного генія. В усьому народному мистецтві немає такого предмету, який би конденсував у собі стільки образно-символічного змісту, як писанка. ЇЇ дарували на знак перемир'я, побажання здоров'я, краси, сили, врожаю, застосовували, як запобігання стихійного лиха.
      Писанка тісно повязана із старими українськими віруваннями, народним календарем, що базувався на сонячному циклі і якому - починаючи із зимового повороту сонця до моменту, коли день стає більшим від ночі - відповідали певні свята: Калити, Коляди, Щедрівки, Ордані, Колодія і нарешті Великодня."
      Так розповідається про писанку у книзі:
      Манько В. Українська народна писанка. - Львів: Свічадо, 2006. - С. 7.
      Історія писанкарства дуже давня і багатогранна, описана в багатьох книжках. Кілька з них представлено на нашій виставці "Світ писанки".
       Продовжуючи традиції наших предків і готуючись до Великодня 1 квітня 2014 року в Копичинецькій міській біблііотеці для дітей пройшов майстер-клас з писанкарства який провела Козак Л.І -керівник гуртка "Дизайн-флористики" Копичинецького філіалу Гусятинського ЦДТ.
 Захід розпочався з коротенької історії винекнення писанки її різновиду, техніки виконання. Людмила Іванівна демонструє писанку-крапанку, яка називається "Сльози Божої матері"
Пристаж Христина.
Нещодавно Інтернет-Читайлик демонстрував її виставку робіт з дизайн-флористики,
вона є активним учасником комп'ютерного гуртка "Павутинка", а сьгодні оволодіває технікою писанкарства.  

 Найкращими майстрами в гуртку писанкарів є Возьна Юлія і Ухач Софія.
Понад три роки вони вчаться цій майстерності.

Далі всі учасники поринули в світ магії і мистецтва писанкарства. Кожен зміг попробувати розписува різні види писанок.
Хтось робив це вперше, а хтось зміг поповнити свої колекції новими писанками.
На світлині Голод Люба демонструє свої роботи.

Василик Катя старанно виконує своє завдання.
Працівники бібліотеки також мали змогу попробувати себе у цій справі, це їх дебютні роботи.

Лемківська писанка

    Цього року виповнюється 70 років виселення етнічних українців з тереторії Польщі 1944-1946 роках. Розділ "Лемківська писанка" приурочений до відзначення цієї дати.

Окрему увагу було приділено лемківській писанці, як символу відродження із забуття, збереження ідентичності лемківської культури і традицій.

Всі учасники детально розглянули ілюстративно-художній каталог "Лемківська писанка - традиції та сучасні тенденції".

 Став у пригоді і комп'ютер. Учасники переглянули сайти з майстер-класами, фестивалями писанкарства, запозичили кілька орнаментів для особистого опрацювання.
Захід приніс велике задоволення, його учасника, керівникам і господарям бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар