Шукати в цьому блозі

Громадські слухання

День бібліотеки для садочка «Барвінок»

Копичинецька міська бібліотека для дітей вже багато років співпрацює з дитячим садочком «Барвінок». «Дні бібліотеки для садочка» - це відвідини бібліотекарями дитячого дошкільного закладу з метою ознайомлення з наявною в бібліотеці літературою для дошкільнят; як зворотній звязок -організовуються екскурсії малечі до бібліотеки.
13 вересня 2013року відбувся незвичайний «День бібліотеки для садочка». Працівники і вихованці дошкільного закладу взяли участь у громадських слуханнях на тему: «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?».Вихователі висловили свою думку про книгу, сучасну бібліотеку, значення читання у вихованні дітей, схвально відгукнулися про співпрацю обох закладів, відповіли на запропоновану анкету.

Всі учасники опитування, в один голос, запевнили, що бібліотека в нашому місті потрібна, ніякі інформаційні технології не замінять спілкування з книгою. Проте дуже добре, що існує така програма «Бібліоміст»,завдяки якій маленькі читачі мають нагоду розвивати свої комп`ютерні навики, прилучитися до всесвітньої мережі Інтернет. Роботу дитячої бібліотеки вважають дуже потрібною. Висловлюють щирий жаль з приводу недостатнього комплектування міської книгозбірні літературою для малюків віком 3-5 років. Побажали бібліотеці гарних меценатів, побільше читачів та цікавих зустрічей з літературними діячами.
Відповідає вихователь Панило Наталя і її вихованці з групи "Бджілка"
 
Розмову ведек Бабій Л.Г. - вихователь групи "Сонечко"
 
 

РОЗМОВА ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ

   В неділю, 8 вересня, в приміщенні Копичинецької міської бібліотеки для дітей відбулася розмова за круглим столом міської організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина». Предметом обговорення стало кілька питань. Насамперед,голова районної організації ПласконьІ.І. наголосив на тому,що 9 вересня відзначається День пам`яті жертв депортації і тому зібрання приурочене саме до цієї дати. Учасники поділилися своїми спогадами , так п.Володимир Бачинський згадав своїх друзів, рідних, тяжкі часи депортації власної родини.



     Всі присутні поділилися враженнями від нещодавньої поїздки на XV Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини». Згадали свою говірку,поспівали лемківських пісень, переглянули нові надходження літератури до«Лемківської бібліотечки».




     Предметом обговорення стала книга: «Акція «Вісла»-завершальний етап депортації українців Польщі. Історична спадщина і суспільна свідомість», видана у Львові в 2013 році.



Далі обговорили кандидатури делегатів на звітно-виборну конференцію, яка незабаром відбудеться в Тернополі.
             Наостанок, взяли участь у громадських слуханнях на тему: «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?»,що проводить дитяча бібліотека Копичинців. В розмову включилися пани: ЖелізякЗ.І., БоднарІ.Д.,Чернецька М.П. Від імені всього товариства відповіді на анкету заповнив п.Куцинда І.Д.


              У своїх судженнях панове лемки були одностайними: бібліотека потрібна, особливо дитяча. Яким би не був майбутній інформаційний простір, якими б не були майбутні носії інформації – діти потребують навчання, виховання і розваг.Бібліотека-позашкільний заклад, не обмежений лише навчальною програмою, тому тут багато хто проводить свій вільний час у спілкуванні з книгою, з друзями, користуючись послугами Інтернет -центру…
              Копичинецька міська бібліотека для дітей вже 18 років співпрацює з міським товариством «Лемківщина»(клуб за інтересами «Ми і наші діти»), тому тут знають про всі проблеми і потреби дитячого закладу, бо самі, неодноразово,виступали в ролі його помічника,мецената,захисника громадських інтересів. Претензій до роботи бібліотеки немає.Навпаки, зараз всіх влаштовує затишок та дизайн приміщення. Хотілося б,звичайно, щоб воно було трішечки більшим, але лемки - великі прагматики, вони знають , що в сучасних міських умовах це - не реально. Їх більше турбує те, що будучи сучасною, добре оснащеною технічно ( три комп’ютери, два принтери,сканер, ксерокс, безкоштовний Інтернет,скайп…) бібліотека залишається надзвичайно бідною у нових поступленнях літератури, періодичних видань. Хоча ринок дитячої книги в Україні вже є великий і достатньо різноманітний. Висловлюють і побажання щодо заробітної платні бібліотекарів…Щиросердечно висловили надію на краще. Побажали успіхів в роботі.


Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо









Читичі Копичинецької міської бібліотеки для дітей перейнялися громадськими слуханнями і вже 6вересня 2013 року зібрались для того, щоб висловити свої думки про цей заклад.








 


 

Ось що вони думають:

Прокіпчак Юліана 7А №2
Привіт! Мене звати Юліана. Я навчаюся в 7 класі. Свій вільний час я проводжу в міській бібліотеці для дітей. Вона допомогає мені як у навчанні, так і в особистому розвитку. В цих чудових залах я постійно зустрічаю привітних бібліотекарів, на їх обличчях завжди усмішка, від якої відходять чарівні промені доброти та лагідності.
Вони завжди допоможуть підібрати книжку, яка мені потрібна.А також знаходжу інформацію в Іннтернет-центрі бібліотеки.
В майбутньому я б хотіла бачити побільше нових книг, виданих українською мовою.
Я буду й надалі відвідувати дитячу бібліотеку.

                                                              Велиток Андрій6 №2
Мене звати Андрій. Я дуже люблю відвідувати міську дитячу бібліотеку. Тут я завжди можу знайти цікаву книгу на улюблену мені тематику. Я також користуюся в читальному залі енциклопедіями, з яких можна почерпнути знання з тої чи іншої галузі науки.
В бібліотеці також можна скористатись Інтернетом і пограти в комп’ютерні ігри.
Наша бібліотека найкраща,вона мені дуже подобається. Я дуже люблю сюди приходити.
В майбутньому я хотів би бачити тут більше нових книжок.













Шепета Анастасія 7А №2
Мене звати Настя. Я вчусяв 7 класі. Я дуже люблю приходити в нашу дитячу бібліотеку. Для мене це місце, в якому можна розслабитись і увійти в світ книг. Мені подобаються книги про природу, тому прихід в бібліотеку надихає мене на написання віршів.
В майбутньому я б хотіла бачити в бібліотеці ще більше нових книг.









       Бульчак Павлина 9 №1
Мене звати Пвліна. Я навчаюсь в 9 класі. Для мене міська бібліотека для дітей означає доступ до будь якої інформації, яка мені потрібна в школі і в житті. Цю інформацію я знаходжу на абонементі, в читальному залі, а також в Інтернет-центрі бібліотеки. Я дуже люблю читати пригодницькі книги.
В майбутньому я хотіла б бачити в бібліотеці побільше творів сучасних українських письменників.









Бульчак Дмитро 6 №1
Мене звати Дмитро. Я не уявляю своє життя без бібліотеки. Мені подобається сюди приходити. Я дуже люблю історичні і пригодницькі книги. А також знаходжу багато цікавого в Інтернеті і люблю дивитися там мультфільми.
Я дуже люблю нашу бібліотеку.
В майбутньому я хотів би бачити в бібліотеці побільше нових історичних книжок.







Бульчак Марія 5 №1
Привіт. Мене звати Марійка. Я дуже люблю нашу бібліотеку. Я завжди вибираю собі книги з виставок нових надходжень. По комп’ютеру в дитячій бібліотеці я завжди дивлюсь мультфільми.
Наша дитяча бібліотека –найкраща. Я дуже люблю сюди приходити.









Бульчак Ірина Степанівна
Я мати п’ятьох читачів міської бібліотеки для дітей. На мою думку книги займають велику роль у вихованні дитини.Багато навчить мама, багато навчить вчитель в школі, але ще одним вчителем завжди є книга.Я задоволена, що мої діти люблять читати. А такождуже добре, що в бібліотеці є комп’ютери і безкоштовний доступ до мережі Інтернет, який допомагає нашим дітям у підготовці різних проектів у школі.
Я читала в бібліотеці школяркою. Я користуюся бібліотекою і зараз, то ж мої діти мають непоганий приклад.



Увага! Увага! Увага!




«Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?»

Мета: привернути увагу суспільства й влади до бібліотеки, виявити та обговорити проблемні питання функціонування книгозбірні, вивчити різні точки зору щодо сучасної бібліотеки, змінити імідж бібліотеки, зробити її більш привабливою для користувачів і бібліотекарів.

Копичинецька міська бібліотека для дітей включилася в проведення громадських слухань на тему « Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?», що проходять з липня по вересень 2013 року.
Контактна інформація:
м. Копичинці
вул. Шевченка 7
тел: 4-28-94
e-mail:
dut.lib@i.ua


До участі у слуханнях запрошуємо всіх бажаючих:
користувачів бібліотеки( дітей і дорослих) місцевих та іногородніх;
громадські організації;
міську владу;
всіх небайдужих шанувальників книги та дитячого читання.
Інформацію про етапи проведення громадських слухань буде повідомлено додатково.        
Наші перші анкетування в липні.

Підсумовуючи перші опитування за липень хочемо сказати, що байдужих не було. Переважній більшості опитуваних подобається наша бібліотека, дизайн приміщення, послуги Інтернет-центру, робота працівників бібліотеки (уважне ставлення до користувачів та задоволення їх потреб)…
Пропозиції щодо покращення роботи закладу майже стандартні: мізерне поступлення нової літератури; майже відсутність періодики ( зголосіться, що 4 найменування преси для міської дитячої бібліотеки – це занадто мало); потрібний ще один принтер, фотоапарат; переоснащення інтер’єру новими сучасними меблями звичайно не вирішить проблеми самого читання, але зробить дитячий заклад більш сучасним, хоча поки що нарікань на відсутність затишку не поступало, якраз навпаки - дітям бібліотека подобається та, щоб бути дійсно сучасними, треба йти в ногу з часом.

Вони вже розповіли нам про те, якою, на їх думку, має бути сучасна бібліотека:












1 коментар: