Шукати в цьому блозі

четвер, 28 березня 2013 р.

"Свято Коляди"

Понеділок, 21 січня 2013 р. Інформація з блогу Гусятинської ЦБС.
Різдво – це свято радості і єднання людських душ. Світ зародився з любові, і ми, хоча б раз на рік згадуючи про це, щоразу ніби заново народжуємося, залишаючи в минулому сварки, невдоволення і образи. Це свято прикликане усіх нас об’єднати, відродити і зробити трішки кращими.


            Дуже істотним та одним з найпривабливіших компонентів його залишаються колядки і щедрівки. Від хати до хати ідуть колядники, що
б привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.
            17 січня в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей відбулося велике Свято Коляди. Дитячий хор православного собору Пресвятої Трійці під керівництвом Світлани Сагайдак та Галини Дорогої показали цілу різдвяну виставу для читачів бібліотеки. На свято під ялинкою
завітали ангели (провісники Різдва), і курчатко, і котенятко, і собачка, і нічка темна, і зіронька ясна, і пастушки, і українські колядники.         Вистава мала відбутися для глядачів читачів-учнів 4Бкл. ЗОШ№2, та виявилося, що і ці учні теж уміють колядувати, і підготували також дуже цікаве театральне дійство з відомими вже персонажами.
        Як і всяка різдвяна казка таїть в собі інтригу, символічну боротьбу добра зі злом, так і це дійство мало свої перешкоди. Несподівано вимкнули світло і під загрозою зриву стало все свято та наші колядники достойно витримали випробування. На виручку прийшов надійний друг музикантів – акордеон. В руках досвідченого керівника, вчительки Боднарчук Галини Зіновіївни він зазвучав чарівно і мелодійно. І весела коляда об’єднала два колективи в один могутній хор колядників і щедрувальників.

         Новорічні віншування, різдвяні побажання разом з добірним зерном засівали в дитячі душі щиру любов до Божої дитини, до великих і славних традицій українського народу.
        Бібліотекар читального залу Ділай О.М. ознайомила дітей з книгами різдвяної тематики розташованими на книжковій поличці.

          Бібліотекар абонементу Білинська Н.Я порекомендувала книги бажаючим взяти додому. А завідуюча бібліотекою Турок Г.М. щиро подякувала гостям та, як водиться за народним звичаєм, обдарувала колядників гостинцями.

Немає коментарів:

Дописати коментар