Шукати в цьому блозі

четвер, 28 березня 2013 р.

Від книги до комп'ютера: у Копичинецькій міській бібліотеці для дітей відкрито Інтернет-центр


Понеділок, 25 лютого 2013 р. Інформація з блогу гусятинської ЦБС.
 
      У жовтні 2011 року Копичинецька міська бібліотека для дітей подала заявку на участь в конкурсі для українських публічних бібліотек «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів у рамках програми «Бібліоміст» і, в складі Гусятинської ЦБС, стала переможцем конкурсу «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст» - Україна». А тому з 1 грудня 2012 року читачі бібліотеки вже користуються ще 2 комп’ютерами від програми «Бібліоміст» та мають безкоштовний доступ до Інтернету у бібліотеці.

    20 лютого 2013 року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру. До бібліотеки завітали гості: настоятель Собору Пресвятої Трійці УПЦКП протоієрей отець Любомир Урбанський, настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ отець Руслан Корнят, регіональний представник програми «Бібліоміст» Ростоцька М. Є., директор Тернопівльської обласної бібліотеки для дітей Новіцька Н.С., методист Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Козачок Л. М., в.о. начальника відділу культури і туризму Гусятинської РДА Фаберська М.М., Копичинецький міський голова Пеляк В. С., голова районного товариства «Лемківщина» Пласконь І.І., учні 4Б ЗОШ І-ІІІст. №2 кл. та їх класний керівник Боднарчук Г. З., учасники комп’ютерного гуртка «Павутинка».
      Завідуюча бібліотекою Турок Галина Миколаївна ласкаво запросила всіх присутніх до залу на хліб, на сіль, на щире слово, на бесіду мудру, на свято гостинне. Діти з лемківської родини, члени клубу за інтересами «Ми і наші діти», Мартинишин Марія і Діана разом зі своєю прабабусею (93-х літньою лемкинею) Марією Щетиною, піднесли гостям коровай.
Всечесні отці здійснили чин освячення та миропомазання Інтернет-центру і приміщення всіє бібліотеки. На молитовну згадку про цю пам’ятну подію вручили працівникам бібліотеки образ Христа Спасителя.
       З вітальним словом виступив міський голова Пеляк В.С. та директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Новіцька Н.С. Вони розповіли дітям про можливості програми «Бібліоміст» та роль комп’ютера і Інтернету в житті людей і роботі бібліотеки.
Учасники комп’ютерного гуртка «Павутинка» (учні Копичинецьких шкіл) подякували організаторам програми «Бібліоміст» та фонду Білла і Мелінди Гейтс, районній владі та міській раді за комп’ютери і безкоштовний Інтернет. Поділилися своїми комп’ютерними мріями, розіграли сценку зустрічі з Королевою Книгою. Під музичний супровід вчительки Боднарчук Г.З. заспівали вітальні пісні.
        Галина Миколаївна закликала всіх дітей стати волонтерами Інтернет-центру і роздала всім присутнім інформаційні листки «Інтернет – для дітей». Гуртківці показали майстер-клас на комп’ютерах: Сергій Манько спілкувався з бабусею через Скайп, Пристаж Христина презентувала вітальну листівку, Калимін Оля демонструвала дитячі розваги на своєму улюбленому сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, Гевал Юля, Худзік Христина, Нарадка Марійка показали своє вміння працювати в Інтернеті.
        Турок Г.М. від імені всіх працівників Копичинецької міської бібліотеки для дітей та її читачів, висловила велику вдячність за фінансову, інтелектуальну і моральну підтримку організаторам Програми «Бібліоміст» та фонду Білла і Мелінди Гейтс, особисто пану Новаку, Агенству США з міжнародного розвитку; голові райдержадміністрації пану СобанюВ.О. та голові районної ради пані Хоптян Н.А. (за капітальний ремонт бібліотеки, столики і ремонт електромережі); заступнику голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Сагайдаку Р.Є, директору ЦБС Зубковій Л.І, Копичинецькій міській раді і міському голові Пеляку В.С. ( за телефон і Інтернет-лінію), міському товариству «Лемківщина».
        На завершення свята всі діти отримали солодкі дарунки.

Немає коментарів:

Дописати коментар